طراحی سایتهای تعاملی 

طراحی سایت تعاملی یا طراحی سایت interactive یکی از انواع طراحی سایت است که در سال های اخیر توسعه پیدا کرده است. در این بخش از مجموعه مقالات آموزش طراحی سایت ، قصد داریم مزایای طراحی سایت تعاملی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

مزایای طراحی سایت تعاملی

۱٫ ضرورت

بسیاری از سایت های تعاملی، مانند سایت انجمن ها، تنها از طریق اجازه دادن به افراد برای افزودن اطلاعات، عمل می کنند. اعضا باید قادر به افزودن و اشتراک گذاری پیام ها باشند. آنها باید دارای قوانینی برای نحوه تعیین عملکرد کاربران باشند.

۲٫ افزایش تعهد کاربر به سایت

این طراحی سایت به کاربران این امکان می دهد تا کاربران به تعامل در وب سایت بپردازند. در واقع در این طراحی ساتی کاربر با عضویت در سایت، دیگر مانند یک بازدید کننده ناشناس از سایت عبور نمی کند و به تعامل و اشتراک گذاری نظرات و پیشنهادات خود می پردازد.

۳٫ شناخت کاربران

در طراحی سایت تعاملی، شما قادر به شناخت بیشتر کاربران خواهید بود. هرچه کاربران را بیشتر بشناسید، راحت تر می توانید به آنها کمک نمایید. در واقع با این نوع طراحی سایت ، شما دید واضح تری از مشتریان خود پیدا می کنید در نتیجه می توانید هوشمندانه تر به ارائه اطلاعات، محصولات، و یا تبلیغات متناسب با مشتریان خود بپردازید.

۴٫ یادگیری

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت تعاملی که اغلب نادیده گرفته می شود، این است که چگونه می توانید از طریق داده های وب سایت، تصمیم گیری نمایید. با تجزیه تحلیل داده ها، شما می توانید نوع استفاده افراد از وب سایت خود را متوجه شوید. اطلاعات به دست آمده از وب سایت تعاملی، خیلی مفید تر از تحقیقات بازاریابی سنتی است.

ّمطالب مفید باشگاه مشتریان آی آر وب :  مزایای طراحی سایت با وردپرس

۵٫ سرگرمی

این نوع طراحی سایت برای کاربران جذاب تر، مفید تر و لذت بخش تر است. اضافه کردن تعامل به طراحی سایت، کمک می کند تا افراد با علاقه بیشتری در سایت شما جستجو نمایند و تعهد کاربران به سایت را افزایش می دهد.